ВИДЕО : О.К. на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп го честиташе националниот празник 8-ми Септември

Facebook
Twitter
Email
Print

Изјавата ја пренесуваме во целост.

 

 

„На сите граѓани на Р. Македонија им го честитаме 8-ми Септември – Денот на независноста. Ова е денот кога се остварил вековниот стремеж на Македонецот, вековната борба слобода и независност.

 

Ова е денот кога македонскиот народ храбро и одлучно гласаше за суверена ии независна Македонија. Во изминатите години како држава имавме доста успеси но и падови. За жал и денеска сме исправени пред тешки предизвици, предизвици за да ја бранииме нашата татковина Р. Македонија.

 

На некого му пречи просперитетот на државата но овој ден се надевам дека ќе ни даде сила сите сплотени и единствени да продолжиме кон градење на државата ии зачувување на сето она што е изградено. Зачувување на темелите на македонската државност“, рекоа од О.К. на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи