Се празнува „Рождество на Пресвета Богородица“

По повод големиот христијански празник „Рождество на Пресвета Богородица“ или Мала Богородица, претставници на Општина Прилеп, традиционално како и секоја година така и оваа го посетија населеното место  Штавица.

 

Мештаните, ја почитуваат долгогодишната традиција и со сите верски обреди го одбележаа овој голем христијански празник.

 

Општина Прилеп користејќи ја оваа пригода на сите православни граѓани им го честита светиот ден „Рождество на Пресвета Богородица“  посакувајќи им благосостојба и добро здравје.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи