Татко му прави епски авантури на својот син преку фотошоп

Користејќи фото композиција и манипулација, артистот Адриан Сомелинг му прави епски авантури на својот син, сместувајќи го на познати и егзотични локации околу светот. Сомелинг е познат по своите извонредни композиции во фотошоп. Има и свој youtube канал со голем број на одлични туторијали.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи