Кривична за Тетовчанец кој кого биле пронајдени кокаин и хероин

Надворешната канцеларија за криминалистички Прилеп поднесе кривична пријава против Ш.Б.(55) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично

Дознај повеќе

СОНК најавува штрајк на 2 септември – неизвесен стартот на новата учебна година

Една недела пред почетокот на учебната 2019-2020 година, Синдикатот за образование, наука и култура (СОНК) се заканува со штрајк. Наставниците

Дознај повеќе

ВИДЕО: Заев отфрли било каква вмешаност во „Рекет“ и најави тужба за клевета

Премиерот Зоран Заев денеска уште еднаш отфрли секаква негова вмешаност, како и инволвираност на високи функционери од СДСМ во случајот

Дознај повеќе

ВИДЕО: Заев најави серија мерки за финансиска самоодржливост на локалните медиуми

Премиерот Зоран Заев, одговарајќи на новинарско прашање околу состојбата на локалните и регионалните медиуми, кои секојдневно се соочуваат со разни

Дознај повеќе

ВИДЕО – Заев: Ќе се бира нова фирма која ќе го гради експресниот пат Прилеп – Градско

Премиерот Заев денес истакна дека во тек е изработка на тендерска документација за избор на компанија, преку која ќе продолжи

Дознај повеќе

ВИДЕО – ЛАГ Агро Лидер: Заедно за подобар локален економски развој

Локалната акциона група Агро Лидер ја спроведе конференцијата „Заедно за одржлив развој“ во рамки на проектот „Лидер мерки, неопходни практики за

Дознај повеќе

Фармерите и малите производители ќе можат директно да ги пласираат своите производи до крајниот потрошувач

Фармерите и малите производители ќе можат директно да ги пласираат своите производи до крајните потрошувачи и нема да зависат од

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien