Непалски планинар постави рекорд искачувајќи ги 14-те највисоки врвови за шест месеци

Непалскиот алпинист Нирмал Пурџа ги покори сите 14 највисоки врвови на планетата повисоки од 8.000 метри за 189 денови, поставувајќи

Read more

Протест на здравствените работници: Ако не запре насилството, нема да работиме

Под мотото „Стоп за насилство врз здравствени работници“ денеска претпладне во кругот на Клиничкиот центар се одржа протест во организација

Read more

Кривична за Тетовчанец кој кого биле пронајдени кокаин и хероин

Надворешната канцеларија за криминалистички Прилеп поднесе кривична пријава против Ш.Б.(55) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично

Read more

ВИДЕО: Заев отфрли било каква вмешаност во „Рекет“ и најави тужба за клевета

Премиерот Зоран Заев денеска уште еднаш отфрли секаква негова вмешаност, како и инволвираност на високи функционери од СДСМ во случајот

Read more

ВИДЕО: Заев најави серија мерки за финансиска самоодржливост на локалните медиуми

Премиерот Зоран Заев, одговарајќи на новинарско прашање околу состојбата на локалните и регионалните медиуми, кои секојдневно се соочуваат со разни

Read more

ВИДЕО – Заев: Ќе се бира нова фирма која ќе го гради експресниот пат Прилеп – Градско

Премиерот Заев денес истакна дека во тек е изработка на тендерска документација за избор на компанија, преку која ќе продолжи

Read more

ВИДЕО – ЛАГ Агро Лидер: Заедно за подобар локален економски развој

Локалната акциона група Агро Лидер ја спроведе конференцијата „Заедно за одржлив развој“ во рамки на проектот „Лидер мерки, неопходни практики за

Read more