ВИДЕО : Една од најкултните филмски сцени – почетокот на „Full Metal Jacket“

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

„Full Metal Jacket“ е еден од култните филмови на режисерот Стенли Кјубрик снимен во 1987 година, филм кој на свој оригинален начин ја обработува виетнамската војна.

 

Секоја сцена од филмот слободно може да се каже дека е приказна сама за себе, но е една од најдобрите е секако влезната или почетна сцена. Главен лик секако е генералот кој го глуми Ронал Ли Ермеј.

 

Дополнителен коментар не е потребен само погледнете го видеото.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи