ВИДЕО : Птици „камикази“

Интeресно видео како јато на птици се нурнуваат во водата за да ловат риби.

 

 

Swarming Birds In Feeding Frenzy

This gannet feeding frenzy looks like something out of a warplane movie ?
Credit: Caters News Agency

Posted by NTD Amazing on Четврток, 27 јули 2017

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи