По 17-ти пат во Прилеп ќе се одржи меѓународниот детски музички фестивал „Ѕвездички“

На 7 и 8 октомври во Прилеп по 17-ти пат ќе се одржи меѓународниот музички детски фестивал „Ѕвездички“. Покровител на

Read more

ВИДЕО – Ристески : Комплетно ќе се реконструира старата чаршија во Прилеп

Општина Прилеп во изминативе години со големиот број на инвестиции комплетно го реконструираше централното градско подрачје. Се изградија голем број на

Read more

Видео – СДСМ: Марјан Ристески ги прошета сите континенти и не донесе ниту една инвестиција

За 12 години додека е градоначалник, Марјан Ристески посети десетици држави од каде што требаше да донесе странски инвстиции, се

Read more

Фудбалерите мотивирани за утрешниот натпревар со Италија

Македонската фудбалска репрезентација го одработи последниот тренинг пред утрешниот натпревар против Италија на „Олимпико“.   Италијанците, кои во Скопје се

Read more

Четириесет доживотни казни затвор во Турција поради заговор за убиство на Ердоган

Турскиот суд додели 40 доживотни казни затвор на луѓе кои се обвинети за заговор за убиство на претседателот Реџеп Таип

Read more