По 17-ти пат во Прилеп ќе се одржи меѓународниот детски музички фестивал „Ѕвездички“

На 7 и 8 октомври во Прилеп по 17-ти пат ќе се одржи меѓународниот музички детски фестивал „Ѕвездички“. Покровител на

Дознај повеќе

ВИДЕО – Ристески : Комплетно ќе се реконструира старата чаршија во Прилеп

Општина Прилеп во изминативе години со големиот број на инвестиции комплетно го реконструираше централното градско подрачје. Се изградија голем број на

Дознај повеќе

Видео – СДСМ: Марјан Ристески ги прошета сите континенти и не донесе ниту една инвестиција

За 12 години додека е градоначалник, Марјан Ристески посети десетици држави од каде што требаше да донесе странски инвстиции, се

Дознај повеќе

Фудбалерите мотивирани за утрешниот натпревар со Италија

Македонската фудбалска репрезентација го одработи последниот тренинг пред утрешниот натпревар против Италија на „Олимпико“.   Италијанците, кои во Скопје се

Дознај повеќе

Четириесет доживотни казни затвор во Турција поради заговор за убиство на Ердоган

Турскиот суд додели 40 доживотни казни затвор на луѓе кои се обвинети за заговор за убиство на претседателот Реџеп Таип

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien