Морничавите звуци на вселената

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

НАСА објави компилации од аудио записи од нивните најпознати вселенски мисии.

 

„Леталата сликаат и снимаат разни небесни чуда. Некои летала имаат инструменти кои снимаат радио сигнали. Кога научниците ги конвертираа во звучни бранови, резултатите се изненадувачки“, соопшти американската вселенска агенција.

 

Списокот се состои од избрани аудио-снимки регистрирани во близина на Јупитер, Сатурн…

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи