Уапсен Сокол Митревски, поранешниот градоначалник на Ѓорче Петров

Facebook
Twitter
Email
Print

Поранешниот градоначалник на општина Ѓорче Петров, Сокол Митревски, е уапсен утрово.

 

Според неофицијалните првични информации тој е уапсен за злоупотреба на службената положба и овластувањата во врска со незаконска пренамена на земјиште на територијата на општината и за незаконско давање под концесија на земјиште. Митревски се очекува да биде однесен во една од полициските станици, во Кисела Вода или Гази Баба.

 

Освен Митревски, како што се дознава уапсени биле уште неколку лица.

 

Митровски беше градоначалник на општина Ѓорче Петров од 2005 до 2017 година.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи