СДСМ : Убиствата, инцидентите и криминалите беа одлика на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ

Facebook
Twitter
Email
Print

Сокривањата, заштитата и заташкувањата убиства, инциденти и криминали што беа одлика на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ, завршија со ослободувањето и професионализацијата на државните институции.

 

Надлежните институции постапуваат во согласност со законите и ги расчистуваат сите инциденти без разлика на тоа кои се извршителите.

 

Наместо очајнички да се обидува да привлече внимание со ширење лажни вери, ВМРО-ДПМНЕ треба да ги остави надлежните институции да ја работат својата работа и до крај да ги расчистат сите незаконски дејствија.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи