Поплава во населбата Тризла

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Поради силните поројни дождови кои денеска го зафатија Прилеп, населбата Тризла беше погодена од поплави во кои настрадаа неколку куќи на улицата „Дебарца“.
Од Општина Прилеп информираат дека по пријава на граѓаните, населбата ја посетил и претседателот на Советот на Општина Прилеп, Миле Талевски, како и екипите на ЈКП „Водовод и Канализација“ кои веднаш започнале со расчистување на теренот од наносите, како и со расчитување на одводните канали кои не се исчистени подолг период.

 

Жителите на оваа населба искажале голема благодарност од навремената интервенција на Општина Прилеп и Јавните претпријатија.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи