Во Кина се отвори футуристичка библиотека со 1,2 милион книги

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Сон за секој љубител на пишаниот збор. Во Кина неодамна беше отворена футуристичка библиотека со 1,2 милион книги.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи