Груевски на распит во СЈО

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска сам дојде во просториите на Специјалното јавно обвинителство во 12:30.

 

Засега нема информации дали Груевски е повикан како обвинет или како сведок во некоја од постапките што ги води СЈО.

 

Груевски е обвинет во неколку предмети на СЈО, а за еден од нив „Насилство во Центар“ во тек е постапка пред Кривичниот суд – Скопје.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи