ВИДЕО – Здравески : „Прилеп Special show“ ќе биде настан каков што досега се нема организирано во Македонија

На 10 декември Прилеп ќе биде домаќин на едно навистина уникатно шоу кое за прв пат ќе биде организирано во

Дознај повеќе

Се организира вториот шаховски турнир „Державин“ во Битола

Меѓународниот Славјански Универзитет од Битола го организира вториот дводневен аматерски шаховски турнир „Державин“. Турнирот ќе се одржи на 22 и 23 декември во

Дознај повеќе

Столтенберг: Членство во НАТО за земјите кои прават напредок, потребен притисок врз С. Кореја

Членството во НАТО е можно за земјите кои прават вистински напредок во реформите и модернизацијата, како што се покажа со

Дознај повеќе

„Комерсант“: Новата американска стратегија за Балканот значи враќање на САД во регионот

Московскиот весник „Комерсант“ пишува дека новата американска стратегија за Балканот значи враќање на САД во регионот и обид да не

Дознај повеќе

Еднаква шанса на пазарот на труд за 130.000 граѓани со поддршка од ЕУ

  Околу 130 илјади македонски граѓани преку програмата за развој на човечки ресурси финансирана од Европската унија се доквалификуваа со

Дознај повеќе

Сугарески: За капитални проекти следната година 5,105 милијарди денари

Буџетот на Министерството за транспорт за следната година е развоен и во најголем дел проектираните средства се расходи наменети за

Дознај повеќе

Во тек се подготовките за празникот „Свети Никола“- духовниот патрон на Прилеп

Во тек се подготовките за прославата на големиот христијански празник „Свети Никола“. По повод чествувањето, домаќинот на годинешната градска слава,

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien