ВИДЕО : Започна филмскиот фестивал „Winter apricots“ во Прилеп

Вечерва во киното Мис Стон во Прилеп започна вториот по ред интернационален фестивал на краткиот филм „Winter apricots“. Според организаторите

Дознај повеќе

Кристијан Пиличев е новиот директор на Домот за стари лица во Прилеп

Дипломираниот економист, Кристијан Пиличев е новиот вршител на должност директор на домот за стари лица „Киро Крстески – Платник“ од

Дознај повеќе

Избрани наградените ученици од конкурсот „Хуманоста – темел во меѓучовечките односи“

Ерика Јованоска од ООУ „Кире Гаврилоски-Јане“ ја доби првата награда за напишан расказ на конкурсот кој го распиша Општина Прилеп,

Дознај повеќе

Харадинај: ЕУ во март ќе ги укине визите за граѓаните на Косово

Премиерот на Косово Рамуш Харадинај изјави дека Европската унија во март следната годин,а по прославата на 10-годишнината од независноста, ќе

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien