ВИДЕО – ВМРО-ДПМНЕ: Јованоски рекордно брзо ги погази своите ветувања од предизборната кампања

Градоначалникот Илија Јованоски вети дека ќе биде најголемиот поддржувач на спортот во Прилеп, а пред само 2 дена ги запре

Read more

Османи: Нема реконструкција на Владата, ќе се пополнат само испразнетите министерски места

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи денеска изјави дека во тек се разговорите за пополнување на испразнетите министерски мести

Read more

Дескоска: Ќе се обезбеди пристап до образование за сите деца

Формирана е работна група за измени и дополнувања на законите за основно и средно образование со цел олеснување на образовниот

Read more

Повторно отворена древната библиотека на манастирот Света Катарина во Египет

Египетските власти повторно ја отворија древната библиотека во манастирот Света Катарина, што се наоѓа во јужниот дел на Синај.  

Read more

Празникот Свети Никола одбележан во прилепската населба Жабино Маало

Традиционално како и секоја година, еден ден пред големиот христијански празник Свети Никола, со прережување на славскиот колач и мал

Read more

Стигна и потврда: Претставници на Барселона веќе разговарале со семејството на Гризман

Претставници на шпанскиот гигант Барселона, на чело со претседателот на клубот Бартомеу, се сретнале со семејството на напаѓачот на Атлетико

Read more