ВИДЕО – ВМРО-ДПМНЕ: Јованоски рекордно брзо ги погази своите ветувања од предизборната кампања

Градоначалникот Илија Јованоски вети дека ќе биде најголемиот поддржувач на спортот во Прилеп, а пред само 2 дена ги запре

Дознај повеќе

Османи: Нема реконструкција на Владата, ќе се пополнат само испразнетите министерски места

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи денеска изјави дека во тек се разговорите за пополнување на испразнетите министерски мести

Дознај повеќе

Дескоска: Ќе се обезбеди пристап до образование за сите деца

Формирана е работна група за измени и дополнувања на законите за основно и средно образование со цел олеснување на образовниот

Дознај повеќе

Повторно отворена древната библиотека на манастирот Света Катарина во Египет

Египетските власти повторно ја отворија древната библиотека во манастирот Света Катарина, што се наоѓа во јужниот дел на Синај.  

Дознај повеќе

Празникот Свети Никола одбележан во прилепската населба Жабино Маало

Традиционално како и секоја година, еден ден пред големиот христијански празник Свети Никола, со прережување на славскиот колач и мал

Дознај повеќе

Стигна и потврда: Претставници на Барселона веќе разговарале со семејството на Гризман

Претставници на шпанскиот гигант Барселона, на чело со претседателот на клубот Бартомеу, се сретнале со семејството на напаѓачот на Атлетико

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien