Во Крушево се одржа манифестацијата „Дева – во чест на новото раѓање“

На плоштадот Никола Мартиноски во Крушево по петти пат се одржа манифестацијата „Дева – во чест на новото раѓање“ во

Дознај повеќе

ВМРО-ДПМНЕ : Пред изборите Јованоски ветуваше дека никого нема да брка од работа, а сега остави 300 семејства без егзистенција

Градоначалникот Илија Јованоски не си верува повеќе ни самиот себе си! Не знаеме на кој Илија да му веруваме, на

Дознај повеќе

За да им врати 570 денари за укинатата радиодифузна такса, УЈП им бара на граѓаните да ѝ уплатата 300 денари

Граѓани од цела Македонија го затрупаа Народниот правобранител со претставки зашто Управата за јавни приходи не им ги враќа парите

Дознај повеќе

Одобрена екстрадицијата на Грујевски и Бошкоски, двајцата поднеле жалба до Врховниот суд

Судот во Солун ја одобри екстрадицијата на ексразузнавачите Горан Грујевски и Никола Бошкоски, кои се во притвор во Грција. Одлуката

Дознај повеќе

Мицковски: ВМРО-ДПМНЕ е против промена на уставното име, економијата повторно ќе биде во прв план

Новиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ  Христијан Мицкоски во своето прво интервју по стапувањето на функцијата претседател на партијата одговараше прилично резервирано

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien