ВИДЕО – Биџоски : Оваа година нема да има проблем со навремената достава на дрва

Прилеп годишно троши над 30.000 метри просторни огревно дрво. Неколку години наназад граѓаните се соочуваат со ненавремена достава на дрва

Дознај повеќе

Меѓународна културна манифестација за одржување на турското културно наследство на Балканот

Во рамките на 4-та меѓународна културна манифестација на Балканот, која што го негува културното наследство од Република Турција, денеска во

Дознај повеќе

„Црн Бор” – Прилеп започна со склучување на договори за продажба на огревно дрво за грејната сезона 2018/2019

ЈП „Македонски шуми”-Скопје објавува Повик за интерес врз основа на кој што Подружницата „Црн Бор” – Прилеп врши продажба на

Дознај повеќе

Највредните играчи на светот: Нејмар и Меси на врвот, Роналдо дури на 49. место

Традиционално на почетокот на секоја година Институтот за спортска статистика (ЦИЕС) ја објавува листата на највредни фудбалери на планетата гледајќи

Дознај повеќе

Модриќ призна даночното затајување, ќе плати 1 милион евра казна

Хрватскиот репрезентативец и член на Реал Мадрид, Лука Модриќ им признал на шпанските власти дека затаил данок, пренесува „Мундо Депортиво“.

Дознај повеќе