Писмо на професорките до пратениците : Да се стави вето, ако пратениците пак изгласаат двојазичност, на потег е Уставниот суд!

Писмо од од акад. проф. д-р Катица Ќулавкова, проф. д-р Гордана Силјановска Давкова, проф. д-р Симона Груевска-Маџоска до Собранието и пратениците.

Дознај повеќе

Општина Прилеп : ВМРО-ДПМНЕ продолжува со спинови и лаги за работењето на Општина Прилеп

Општина Прилеп категорично ги демантира дезинформациите објавени на денешната прес конференција на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Прилеп. Истакнаа преку

Дознај повеќе

Спектакуларен грабеж во париски „Риц“: Упаднале вооружени со секири и украле накит вреден 4 милиони евра

Вооружени крадци извршија спектакуларен грабеж во парискиот луксузен хотел „Риц“ и однесоа накит во вредност од над четири милиони евра.

Дознај повеќе

Властите во северниот дел на Кина уништија христијанска мегацрква

Властите во северниот дел на Кина уништија, според очевидци, христијанска мегацрква во градот Линфен поради спротивставување на владата, додека локалните

Дознај повеќе