Членовите на „Преродба“ и „Прочкари“ наградени на карневалите во Мокриево и Куратица

Двете прилепски здруженија „Преродба“ и „Прочкари“ викендов освоија вкупно четири награди на карневалите, што се одржаа во селата Куратица и

Read more

Црна Гора мора да падне – победа вечерва ќе значи и пренесување на најмалку два бода во следната група!

Македонските ракометари вечерва во Загреб го играат второто коло од првата фаза на Европското ракометно првенство против Црна Гора.  

Read more