Столтенберг: Нема план Б, без решение за името нема членство во НАТО

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенбер, по средбата со премиерот, Зоран Заев, во Владата, уште еднаш потврди дека интегративниот процес

Дознај повеќе

„Тврдокорните“ во недела ќе протестираат против двојазичноста

Тврдокорните на 21 јануари повикуваат на масовен протест против двојазичноста пред Собранието на Република Македонија.   Нивното соопштение ви го

Дознај повеќе