Возете внимателно: Намалена видливост од 50 до 100 метри на Плетвар

Facebook
Twitter
Email
Print

Намалена видливост од 50 до 100 метри поради магла има на планинскиот превој Плетвар, информираат од ЈП Македонија пат.

 

Слаб снег провејува во Охрид,Струга, Ресен и на планинските превои Буково и Ѓавато.

 

Забраните за сообраќај за тешки товарни возила на патните правци крак Маврово – Дебар и Гостивар – Кичево преку планинскиот превој Стража се се уште на сила.

 

На одредени патни правци кои поминуват низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.

 

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, наместа со остатоци од кашест снег на коловозот по интервенцијата на дежурни служби на ЈП Македонија пат.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи