МВР: На синоќешниот протест приведено е едно лице, а повреден е и еден полицаец

Facebook
Twitter
Email
Print

МВР соопшти денеска дека за време на синоќешните протести бил повреден полицаец кој го обезбедувал седиштето на ЕУ во Скопје. Според МВР, од страна на неколку лица биле фрлани камења кон зградата на ЕУ- Инфо Центар, при што со еден камен е погоден полициски службеник во пределот на левата надколеница.

 

Како што информираат од МВР, при преземањето мерки, во паркот Жена борец, спроти Собранието, полицијата пронашла пет шишиња со запаллива течност. Во врска со ова бил приведен 24-годишниот К.Г. од Скопје, кој по распитот е задржан во полициска станица.

 

Во текот на протестот, информираат од МВР, од страна на неколку непознати лица биле запалени знамињата на Грција и на Албанија.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи