ВИДЕО: Андонова ја промовираше Македонија пред милионите симпатизери на Барселона пред целиот свет

Најдобрата македонска фудбалерка, Наташа Андонова со успех го носи дресот на Барселона откако пристигна од редовите на уште еден гигант,

Дознај повеќе

Касиљас веројатно го одигра последниот меч во Лигата на шампиони, Енфилд го испрати со овации

Големата фудбалска легенда, Икер Касиљас, синоќа со голема веројатност го одигра последниот натпревар во Лигата на шампионите, во својата импресивна

Дознај повеќе

Сопственикот на Амазон стана првиот милијардер чие богатство надмина сто милијарди долари

Извршниот директор на Амазон  Џеф Безос ја предводи годишната ранг-листа на милијардери, која ја изготвува списанието „Форбс“.   Со личен

Дознај повеќе

ВИДЕО – Јакимоска : Да се подигне свеста за родовата еднаквост на жената во општеството

Жените во Комфи Ангел се третирани и финансиски и стимулативно, во однос на градењето на една кариера подеднакво исто како

Дознај повеќе