ВИДЕО: „Мечка“ на гласачко место во Русија

Русија е извор на најбизарните видео клипови на планетата. Таков доаѓа од неделните претседателски избори на кои без никакви дилеми победи Владимир Путин.

 

Во еден помал град во областа Бурјатии на гласачко место се појави една „мечка“ која без проблеми беше легитимирана од изборната комисија и доби гласасчко ливче за да го оствари своето демократско право, секако за голема смеа на сите присутни како и на гледачите ширум светот.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи