Дизелот поевтинува за половина денар, цената на бензините останува иста

Facebook
Twitter
Email
Print

Од ноќеска на полноќ дизелот поевтинува за половина денар, а цената на бензините останува истаодлучи Регулаторна комисија за енергетика.

 

Цените на „еуросупер БС-95“ и „еуросупер БС-98“ остануваат 65,5 денари, односно 67,5 денари за литар.

 

Нова цена на дизелот ќе изнесува 57,5 денари за литар, додека на екстра лесното масло за домаќинство 46 денари.

 

Според Комисијата, се намалува и малопродажната цена на мазутот, за 0,473 денари за килограм и изнесува 27,636 денари.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи