Најгледаната временска прогноза во светот

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Џенет Гарсија е водителка на временска прогноза во Мексико и поради неа можеби временската прогноза е најгледана во земјата, но и пошироко.

 

Таа стекна светска слава преку социјалните мрежи, претежно Инстаграм, каде што секој ден има нови следбеници кои има и зошто да ја следат.

 

Нејзиното тело е заносно, а за него таа тренира напорно во теретана поради што има и убави облини кои сите ги посакуваат.

 

Освен што професионално си ја извршува својата работа, Џенет секогаш е „соодветно“ облечена за своите 5 минути известување.

 

Кога ќе ја видете како изгледа веднаш ќе почне да ве интересира временската прогноза во Мексико.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video