Најгледаната временска прогноза во светот

Џенет Гарсија е водителка на временска прогноза во Мексико и поради неа можеби временската прогноза е најгледана во земјата, но и пошироко.

 

Таа стекна светска слава преку социјалните мрежи, претежно Инстаграм, каде што секој ден има нови следбеници кои има и зошто да ја следат.

 

Нејзиното тело е заносно, а за него таа тренира напорно во теретана поради што има и убави облини кои сите ги посакуваат.

 

Освен што професионално си ја извршува својата работа, Џенет секогаш е „соодветно“ облечена за своите 5 минути известување.

 

Кога ќе ја видете како изгледа веднаш ќе почне да ве интересира временската прогноза во Мексико.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.