Урната банкина 2 месеци е вистинска опасност за возачите во Прилеп, надлежните не реагираат

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Банкината од надвозникот кој се наоѓа на излезот од Прилеп кон Битола веќе два месеци е урната и таа претставува вистинска опасност по животот на граѓаните.

 

На тоа место на 26 февруари во сообраќајна несреќа животот го загуби 37 годишниот З.Р. од Прилеп, кој со своето возило падна од надвозникот уривајќи ја банкината.

 

Од тогаш никој од надлежните органи не реагира да се постави нова банкина, а возачите кои секојдневно поминуваат тука реагираат дека малку недостастасува да се загуби уште некој човечки живот.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video