Утре и петок „Бикини Мун“ во кино Мис Стон во Прилеп

Во четврток 26 април и во петок 27 април 2018 со почеток во 20.00 часот во Кино Мис Стон ќе се прикажува филмот„БИКИНИ МУН“.

 

Режија: Milcho Manchevski
Улоги: Condola Rashad, Sarah Goldberg, Will Janowitz, Sathya Sridharan, Mykal-Michelle Harris

 

Времетраење: 102′
Земја: САД

 

Жанр: Драма, документарен
Во оваа модерна, урбана бајка сместена во скршениот идеал на семејството – една харизматична бездомничка го привлекува вниманието на филмска екипа, која снима документарец и која е спремна да ја искористи нејзината приказна за да се прослави во светот на независните филмаџии.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи