ВИДЕО – Се запали настрешницата од старата Стоковна куќа над „Setec“ и „Тинекс“ во Прилеп

Попладнево околу 14.15 минути се запали настрешницата од старата Стоковна куќа, која се наоѓа над деловните простории од компаниите „Setec“ и „Тинекс“ во Прилеп.

 

Од противпожарната екипа е веднаш интервенирано и пожарот беше изгаснат за неколку минути. Не е причинета поголема материјална штета, а причините за пожарот сеуште не се познати.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.