ВИДЕО – Се запали настрешницата од старата Стоковна куќа над „Setec“ и „Тинекс“ во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Попладнево околу 14.15 минути се запали настрешницата од старата Стоковна куќа, која се наоѓа над деловните простории од компаниите „Setec“ и „Тинекс“ во Прилеп.

 

Од противпожарната екипа е веднаш интервенирано и пожарот беше изгаснат за неколку минути. Не е причинета поголема материјална штета, а причините за пожарот сеуште не се познати.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video