АЛО КОМУНАЛЕЦ : Кој е одговорен за оваа катастрофална слика во Прилеп ?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

До нашата редакција попладнево пристигнаа фотографиии од наши читатели, фотографирани кај местата определени за контејнери кои се наоѓаат до зградите во близина на касарната „Мирче Ацев“ и од местата за контејнери кај т.н. „К“ згради во населбата Точила.

 

Сликата е катастрофална, преполни контејнери и ѓубре расфрлано на сите страни. Граѓаните се жалат дека се шири неподнослива миризба и дека се плашат од заразни болести.

 

Упатуваат апел до ЈКП „Комуналец“ итно да да го подигне сметот расфрлан по улиците.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи