Макрон ѝ се заблагодари на „вкусната“ сопруга на австралискиот премиер

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Францускиот претседател Емануел Макрон за време на заедничката прес-конференција со премиерот на Австралија Малколм Турнбул направи гаф кој ја насмеа целата јавност.

 

Макрон зборувајќи на англиски направи грешка, па ја нарече сопругата на Турнбул “вкусна”.

 

„Ви благодарам на вас и на вашата вкусна сопруга за вашето топло добредојде, за совршена организација на патувањето“,изјави  Макрон на прес-конференцијата.

Макрон е во Австралија на разговори за тешки прашања, како што се климатските промени и одбраната.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи