ВМРО-ДПМНЕ постави двајца портпароли

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

На синоќешниот состанок на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ беше донесена одлука да се постават двајца портпароли на партијата.

 

Новинарот Наум Стоилковски и доскорeшниот потпреседател на подмладокот на УМС Димче Арсовски се новите портпароли на партијата.

 

Стоилковски до стапувањето на оваа функција беше долгогодишен новинар со значителен придонес во неделникот и порталот Република, а подоцна роботеше во Телевизија Нова, додека Арсовски до скоро беше потпретседател на подмладокот на партијата.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи