ВИДЕО – Јованоски : Се надевам дека идната година ПС Прилеп ќе биде повторно СВР

Не доликува еден град како Прилеп сеуште да биде полициска станица. Се надевам дека следната година кога ќе го честитаме овој ден, 7 Мај – Денот на полицијата, ќе имаме Сектор за внатрешни работи. Ова денеска го истакна градоначалникот Јованоски при посетата на полициската станица во Прилеп по повод денот на македонската полиција – 7 Мај.

 

 

„На прилепските полицајци сакам да им го четитам 7 мај – Денот на полицијата во надеж дека и понатаму ќе продолжат со својата професионална работа и успех како и досега. Сакам да истакнам и тоа дека Прилеп не заслужува понатаму да остане полициска станица. На Прилеп му треба Сектор за внатрешни работи како што беше и порано“, рече Јованоски.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи