Раперот 50 сент станува MMA борец

Познатиот рапер 50 сент станува ММА борец. Тој потпиша за три битки со промотерската „Белатор“ и дури ќе се бори за титулата. Се очекува неговото деби во „кафезот“ да биде во декември.

 

50 сент има искуство во боречки спортови. Во минатото тој беше шампион во бокс, но се пензионираше откако беше застрелан девет пати.

 

Потоа, тој стана менаџер за боксери, а сега, воодушевен од дуелот меѓу Флојд Мејведер и Конор Мекгрегор, одлучи да се проба во ММА.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи