Објавен првиот трејлер за „Bohemian Rhapsody“

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Биографскиот филм за групата Queen доби прв трејлер, а во него можете да го видите Рами Малек (Mr. Robot) во улогата на култниот фронтмен на бендот, Фреди Меркјури.

 

Приказната на „Bohemian Rhapsody“ ќе ги следи случувањата околу формирањето на бендот и нивното достигнување на светска слава, но ќе се позанимава и со личните проблеми на членовите на бендот.

 

Филмот ќе биде под режисерската палка на Декстер Флечер, а покрај Малек во филмот се појавуваат уште и Бен Харди, Гвајлим Ли и Џозеф Мазело. Премиерата е закажана за 2 ноември 2018 година.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи