27 годишен прилепчанец починал под неразјаснети околности

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Синоќа околу 20.50 минути 27 годишниот прилепчанец Ј.Р. бил пронајден мртов на улицата „Бистра планина“. Според неофицијални информации Ј.Р. починал во домот на својата девојка, која и го пронашла како лежи на креветот без знаци на живот.

 

Веднаш била повикана итна помош и Ј.Р. бил однесен во прилепската болница, но и покрај обидите за реанимација лекарите не успеале да го спасат.

 

Извршен е увид на местото на настанот, а по наредба на Јавен обвинител, над телото на починатиот ќе биде извршена обдукција која треба да покаже од што точно починал Ј.Р.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи