Ново поскапување на горивата од полноќ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Од ноќеска на полноќ горивата ќе поскапат за 2 денари, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

 

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, на Дизелот ЕУРОДИЗЕЛ и на екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), се зголемуваат за 2 денари за литар.

 

Со тоа, новата цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 73,50 денари, на ЕУРОСУПЕР БС-98 – 75,50 денари, а на дизелот 65 денари. Малопродажната цена на екстра лесното масло за домаќинство ќе изнесува 54 денари за литар.

 

 

Малопродажната цена на мазутот М-1 НС се зголемува за 2,397 денари и ќе изнесува 34,534 денари.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи