Втор креативен пазар и прво книжевно саемче во организација на Јавен Простор Прилеп

Јавен Простор Прилеп, во соработка со Издавачката куќа ВОСТОК, денес го организираа првото прилепско книжевно саемче. Сите изданија на ВОСТОК

Дознај повеќе

ВИДЕО – Вработените во Еурокомпозит и утре ќе протестираат пред Влада и во Прилеп

Вработените во Еурокомпозит кои веќе втор ден протестираат со шатори пред Владата не се согласуваат со предлогот на Владата да

Дознај повеќе

ВИДЕО – Продолжува голготата на семејството Ризески, сега им ја исклучиле и струјата, државата глува за помош

54 годишниот Симе Ризески од прилепското село Загорани кој пред еден месец со позајмени 500 денари му купи торта на

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien