ВИДЕО – Вработените во Еурокомпозит го радикализираат штрајкот

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Уште еден автобус со вработени во прилепската фабрика Еурокомпозит пристигна во Скопје. Кампот поставен пред три дена останува пред владата, вработените се доследни на своите барања.

 

ИЗВОР : Сител

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи