ВИДЕО – Претставата „Куќа за рушење“ од аматерскиот театар „Пучка сцена“ од Хрватска пред публиката во Прилеп

Аматерскиот театар „Пучка сцена“ од општина Херцеговац, Р. Хрватска, се претстави пред прилепската публика со комедијата „Куќа за рушење“. Ова

Дознај повеќе

Се изработи копија на Орденот кој што Тито му го додели на Прилеп, за прв пат Прилеп и Куманово заедно ќе го слават 11 Октомври

За прв пат во историјата оваа година Прилеп и Куманово заедно ќе ја одбележат 77 годишнината од подигнувањето на востанието

Дознај повеќе

Вработените во Еурокомпозит почнаа протест, па се договорија со Владата

Само што почнаа протест пред владата 130-ина вработени од прилепската наменска фабрика „Еурокомпозит“ остварија средба со вицепремиерот Кочо Анѓушев и

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien