ВИДЕО – Чаушоски : Очекуваме околу 200 учесници на првиот прилепски полу маратон кој ќе биде долг 21 км.

На 25 ноември со почеток од 10 часот од плоштадот „Александрија“ во Прилеп, од пред рекламите, каде е и стартно-целната

Дознај повеќе

Се подготвува документацијата за барањето за екстрадиција на Груевски

Од Министерството за правда информираат дека е пристигнато известувањето од Министерството за внатрешни работи дека поранешниот премиер Никола Груевски се наоѓа

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien