ВИДЕО – Интеракт клубот од Прилеп организираше хуманитарна акција за донирање на играчки

Интеракт клубот од Прилеп, при Гимназијата „Мирче Ацев“ спроведе хуманитарна акција за донирање на играчки во која можеа да се вклучат сите граѓани. Играчките се собираа на посебен штанд на плоштадот „Методија Андонов Ченто“.

 

„Играчките се наменети за сите градинки во Прилеп. Интеракт клубот постои веќе 5 години. Јас сум во него 4 години. Се занимвааме со  слични вакви хуманитарни настани. често пати се дружиме со деца со посебни потреби во различни здруженија итн. Држиме состаноци на кои се договараме кои ќе бидат нашиите идни чекори“, рече Јоана Велеска, претседател на Интеракт клубот при Гимназијата „Мирче Ацев“.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи