ВИДЕО – Првото бебе во 2019 во Прилеп е женско

Андријана Кедиоска од Прилеп е мајката на првото родено бебе во Прилеп во новата 2019 година. Бебето ќе се вика Ива. Ова е нејзино второ бебе. Бебето е родено во 00.05 часот, тешко е 4 кг. Општина Прилеп на бебето му подари штедна книшка со 15.000 денари.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи