ВИДЕО – Првото бебе во 2019 во Прилеп е женско

Андријана Кедиоска од Прилеп е мајката на првото родено бебе во Прилеп во новата 2019 година. Бебето ќе се вика Ива. Ова е нејзино второ бебе. Бебето е родено во 00.05 часот, тешко е 4 кг. Општина Прилеп на бебето му подари штедна книшка со 15.000 денари.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.