Најдобрите фотографии снимени од дрон во 2018 година

Dronestagram, моментално најпопуларниот онлајн сервис преку кој се споделуваат фотографии снимени исклучиво со дрон, петта година по ред прогласи победници на ова престижно меѓународно натпреварување на кое креативноста и квалитетот на фотографијата ја оценува тим  од стручни лица.

 

Меѓу илјадниците пристигнати фотографии, од кои некои се навистина се зачудувачки, жирито избра три најдобри за 2018 година.

 

# 1. Прво место Zekedrone- Нилски коњи се бањаат во Танзанија.

 

 

# 2. Второто место го освои Trung Pham- Рибарски брод

 

 

# 2. Второто место го освои и Bachirm- Лав против дрон.

 

 

# 3. Третиот награда ја освои Qliebin- Две кучиња, два мажи и две карпи

 

 

Дел од останатите фотографии кои не влегоа во најтесниот избор.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи