Македонија во очите на полски туристи – одлично видео кое ќе ви го направи денот поубав

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Уште еден доказ за тоа колку треба да ја цениме и сакаме нашата држава е токму ова видео. Mateusz Kanownik, студент по кинематографија, неодамна со своето друштво биле во посета на Македонија. Своите доживувања и одлична забава ги пренесуваат преку ова видео. Посетата на Охрид и Скопје и дел од убавините на Македонија ги пренесуваат преку три минутно видео кое ќе ви го направи денот поубав.

 

 

Сите ние постојано велиме дека Македонија е прекрасна, но голем број од нас, всушност ја немаат доживеано во вистинско светло. Планини, реки, снег, чист воздух и вкусна храна. Недопрени предели и алтернативни дестинации кои се прекрасни и полни со убавини. Македонија изобилува со понуда за сечиј вкус и во сите сезони.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video