Снег на планинските превои Плетвар, Стража и Пресека

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Од АМСМ соопштуваат дека на планинските превои во државата има остатоци од снег, и поради тоа сообраќајот се одвива отежнато.

 

„Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на Попова Шапка, Маврово и на планинскиот превој Стража со остатоци од кашест снег на коловозот по интервенција на дежурните екипи на ЈП Македонија пат. Снег со слаб интензитет паѓа на Попова Шапка, во Маврово, Дебар и на планинските превои  Плетвар и Пресека.“, соопштуваат од АМСМ.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video