18 години затвор за убиецот Енвер Тоска

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Пет члениот судечки совет во Основниот суд во Прилеп денеска го осуди 24 годишниот полицискиот службеник од Битола, Енвер Тоска, на 18 години затворска казна за убиството на својот 36 годишен сограѓанин Алили Бекир, кое се случи лани на 14 септември во близина на приилепското село Беловодица.

 

Инаку на вчерашното судско рочиште Тоска се  произнесе како виновен и го призна делото. Тој прво го убил Бекир, а потоа за да ги сокрие трагите го запалил телото со бензин.

 

Од денес тече рокот од 15 дена на право на жалба, каде жалба може да понесат обвинителот, бранителот на семејството на убиениот како и одбраната Тоска.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video