Автомобил падна во Охридското Езеро

Facebook
Twitter
Email
Print

Автомобил марка „Пежо“ претпладнево заврши во Охридското Езеро.

 

Неофицијално до инцидентот дошло поради невнимание. На возилото кое било паркирано на градскиот кеј не била подигната рачната кочница и не било во брзина.

 

Конфигурацијата на теренот, односно косината на паркинг-местото, била причина возилото да се придвижи нанапред и да заврши во езерската вода, констатирала сообраќајната полиција.

 

Предизвикана е помала материјална штета на возилото.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи