ВИДЕО: Пронајдени остатоците од Цесната што се урна на Солунска глава

Facebook
Twitter
Email
Print

МВР објави видео од остатоците од авионот што вчера се урна во близина на Солунска Глава, при што загинаа четворица патници од бугарија. Авионот паднал на непристапен терен и засега нема услови да се извлече.

 

 

Припадниците на МВР, вчера околу 19 часот, ги лоцираа остатоците од авионот на локација на околу пет километри северозападно од Солунска глава.

 

Локацијата е целосно обележана, а експерти од Одделот за криминалистичко-технички испитувања и вештачења на МВР и од Комитетот за истражување воздухопловни несреќи и сериозни инциденти ќе ги вештачат остатоците од авионот, со цел да се утврдат причините за авионската несреќа.

 

Во несреќата загинаа Г.А.Б. (1970 год.), К.Ц.К.Б.(1972 год.), Г.Г.Б. (2005 год.) и Б.Г.Б. (2000 год.) сите од Република Бугарија. Како што рече портпаролот на МВР Тони Ангеловски, според презимињата станува збор за семејство.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи